Piaskowanie felg Szczecin

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.
Strona główna » Piaskowanie felg Szczecin

Opis piaskowania

Nasza firma zajmuje się również piaskowaniem felg w Szczecinie. Jest to istotna kwestia w sytuacji kiedy decydujemy się na odnowienie i renowację felg w samochodzie. Piaskowanie jest jedną z najpowszechniejszych metod strumieniowo – ściernych. Najczęściej stosuje się ścierniwo w postaci piasku o odpowiedniej wielkości ziarenek oraz stalowy śrut, szkło i szlakę pomiedziową. 

Piaskowanie felg Szczecin 

Piaskowanie jest wykorzystywane do kompleksowego czyszczenia powierzchni, wykonuje się je przede wszystkim przed malowaniem. Polega ono na wygładzeniu, czyszczeniu lub kształtowaniu powierzchni przy użyciu strumienia sprężonego powietrza rozprowadzającego po jej powierzchni drobiny specjalnie dobranego ścierniwa. Efektem tego jest perfekcyjnie gładka powierzchnia, oczyszczona nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak zakrzywienia czy rogi. Piaskowanie daje bardzo zbliżony efekt do szlifowania jednak powierzchnia jest bardziej równa i pozbawiona zarysowań. Jakość oczyszczonej powierzchni (przede wszystkim stalowych) określonej zostały normą PN-ISO 8501-1, wg której wyróżnia się następujące stopnie przygotowania: Sa1 (zgrubna obróbka), Sa2, Sa2,5 oraz Sa3 (stal wzrokowo czysta). 

Felgi samochodowe są nieustannie narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz czynników zewnętrznych, dlatego pokrywane są one wytrzymałą warstwą lakieru. Piaskowanie jest najlepszą metodą na dokładne doczyszczenie materiału. Pozwala to na usunięcie korozji i przygotowuje do kolejnych etapów renowacji felg. Czyszczenie oznacza, że do powłoki lepiej będzie przylegała nowa warstwa farby, niż po ręcznym lub mechanicznym czyszczeniu papierem ściernym. W praktyce, felgi pomalowane po piaskowaniu dłużej zachowają ładny wygląd. 

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia felg 

Każda profesjonalna usługa renowacji felg powinna być poprzedzona piaskowaniem. Aby piaskowanie przyniosło zamierzony efekt konieczny jest do tego odpowiedniej jakości piasek. Właściwie dobrane ścierniwo pozwala na dokładne przeprowadzenie całego działania. Stosowany przez nas piasek jest odpowiednio przesiany i dostępny w różnych frakcjach, w zależności od wielkości ziarenek. Dzięki temu możemy zawsze dobrać odpowiednie czyściwo do danej powierzchni i zabrudzeń tak, aby czyszczenie było najefektywniejsze, a przy tym najbezpieczniejsze. Felga poddana różnym zabiegom staje się z powrotem całkowicie gładka, co wymaga precyzyjnie przeprowadzonego procesu piaskowania na początku. W naszym procesie piaskowania używane są wyłącznie naturalne środki i materiały. Nie występuje tutaj obróbka cieplna, której efektem ubocznym są wydzielające się opary. Nie stosujemy również środków silnie żrących.