Czyszczenie aluminium

Usuwamy każdy rodzaj zabrudzeń czy farb dochodząc do oryginalnie gładkiej powierzchni.
Strona główna » Czyszczenie » Czyszczenie aluminium

Co możemy zrobić?

Jedna z naszych specjalności to oczyszczenie aluminium. We współczesnym świecie jest ono używane coraz częściej z racji łatwości w obróbce i lekkości. Pomimo mnogości stopów i zastosowań, możemy bez przeszkód usunąć z tego materiału praktycznie każdy rodzaj zabrudzeń czy farb.
Oczyszczaną powierzchnię możemy zostawić oryginalnie gładką, bądź stworzyć tzn. mostek sczepny. Zwiększy on znacznie przyczepność nowych powłok malarskich, co oznacza większą trwałość i lepszą ochronę na przyszłość.

Jak czyścimy?

W zależności od warunków, Państwa oczekiwań i dalszych kroków, możemy oczyścić powierzchnię piaskowaniem, sodowaniem bądź metodą suchego lodu.

Sodowanie
Sodowanie jest świetnym, a czasem jedynym sposobem na bezpieczne oczyszczenie powierzchni aluminium. W przypadku delikatnych elementów, zastosowanie innych metod strumieniowo-ściernych może okazać się zbyt niebezpieczne i agresywne. Sodowanie nie powoduje również zmatowania ani zszorstkowienia powierzchni.

Piaskowanie
Metoda piaskowania z kolei bardzo dobrze sprawdzi się przy oczyszczaniu powierzchni aluminiowych, które pokryte są grubą warstwą farb, uległy utlenieniu lub po prostu będą przeznaczone do malowania. Dzięki piaskowaniu z nami, powierzchnia będzie szorstka, co poprawi znacznie przyczepność nowych powłok malarskich. Należy jednak pamiętać, że niektóre stopy aluminium są wyraźnie delikatniejsze od stali i piaskowanie może nie być zalecane.
Czyszczenie suchym lodem
W przypadku powierzchni aluminiowych stosowanych w przemyśle (m.in. spożywczym) bądź na terenie zakładów produkcyjnych, gdzie istotny jest brak pylenia oraz zanieczyszczeń wtórnych, oczyszczanie możemy wykonać przy użyciu suchego lodu. Dzięki tej metodzie oraz użyciu oryginalnej technologii Cold Jet, usuniemy wszystkie zabrudzenia w najmniej kłopotliwy sposób, bez konieczności demontowania elementów.
Metodę czyszczenia aluminium dobieramy indywidualnie do każdego zlecenia, zawsze mając na uwadze przede wszystkim Państwa oczekiwania i zadowolenie.

Zastosowanie

Budownictwo

Bezinwazyjność dla czyszczonej powierzchni. Usuwamy wszelkie zabrudzenia i wydobywamy naturalne piękno cegły, kamienia, drewna czy stali

Motoryzacja

W trakcie czyszczenia powierzchnia nie nagrzewa się i zachowuje oryginalny kształt oraz wymiary. Nie pojawiają się uszkodzenia czy wżery

Przemysł

Oczyszczamy tak delikatne powierzchnie jak szkło czy blacha ocynkowana. Sodowanie i piaskowanie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu

Yachting

Usuwamy stare, zniszczone warstwy, nie uszkadzając przy tym pierwotnego materiału, bez względu na to czy jest to lamintat, drewno czy stal