Technologie

Poznaj stosowane przez nas metody oczyszczania i konserwacji powierzchni
Strona główna » Technologie

Piaskowanie

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.
Polega na oczyszczaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza. Najczęściej stosowane ścierniwo to właśnie piasek o odpowiednio dobranej wielkości ziarenek (frakcji), ale również stalowy śrut (tzw. śrutowanie), szkło (szkiełkowanie), szlaka miedziowa, a nawet kasza manna, kuskus czy zmielone skorupy orzechów kokosowych.

Sodowanie

Najnowocześniejsza metoda strumieniowo-ścierna
Metoda, która polega na wyrzucie z dużą prędkością mieszaniny powietrza i czyściwa. Tym czyściwem w przypadku sodowania jest soda oczyszczona o specjalnej granulacji. To w pełni nietoksyczna substancja, bezpieczna dla człowieka. Ponadto, jest w pełni rozpuszczalna w wodzie, a przy tym całkowicie naturalna dla środowiska..

Impregnacja drewna

Skutecznie zabezpieczamy drewno
W zależności od oczekiwanego rezultatu oraz czynników, przed którymi drewno ma być chronione, do jego zabezpieczenia używamy zarówno impregnatów, jak i lakierobejc. Pozwalają one uzyskać inny rodzaj wykończenia (eleganckie i matowe, bądź powłoka lakiernicza w połysku), jednak to nie tym należy się kierować przy wyborze preparatu. Najważniejsza jest bowiem prawidłowa identyfikacja czynników, przed którymi drewno ma być chronione oraz dobranie kolejnych warstw preparatów. My to potrafimy!

Oczyszczanie suchym lodem

Nasza gwarancja perfekcyjnego wykonania
Oczyszczanie suchym lodem jest procesem, w którym granulki suchego lodu, w stanie stałym, uderzają z bardzo dużą prędkością (pod ciśnieniem sprężonego powietrza) w zanieczyszczoną warstwę, niszcząc jej strukturę. Czyszczona powierzchnia jest czysta, sucha i bez uszkodzeń. Zanieczyszczenia opadają na podłoże, a suchy lód ulatnia się do atmosfery.

Sprzęt

Skutecznie zabezpieczamy drewno
Przy realizacji usług sodowania oraz piaskowania (w tym również szkiełkowania, itd.), wykorzystujemy wyłącznie oryginalne maszyny SodaBlast Systems. Zostały one opracowane i opatentowane w Stanach Zjednoczonych na potrzeby renowacji Statuy Wolności – prawdopodobnie najsłynniejszego amerykańskiego pomnika.

Piaskowanie Stargard

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.