Czyszczenie drewna

Oczyszczamy np. domy z bali, drewna, deski elewacyjne, stolarkę, meble i wiele więcej.
Strona główna » Czyszczenie » Czyszczenie drewna

Co możemy zrobić?

Drewno jest materiałem o bardzo wysokich walorach estetycznych. Służy również do wznoszenia budynków o wyjątkowym charakterze, nierzadko taniej od tradycyjnych metod. Bardzo często także, właśnie z drewna wykonane są domki letniskowe, karczmy, zajazdy, a także wiaty ogrodowe czy altany. Ponadto, jest powszechnie stosowanym materiałem w stolarce okiennej, przy produkcji mebli i wielu innych miejscach.

Niestety, w miarę upływu lat drewno starzeje się. Pokrywające je farby oraz inne powłoki, wystawione na warunki atmosferyczne, niszczeją i przestają pełnić swoją pierwotną funkcję. Drewno zaczyna ciemnieć, szarzeć, pojawiają się plamy, farby odpadają, i powierzchnia traci walory estetyczne. Nic jednak straconego!

Nasza firma zapewnia kompleksowe usługi, które zapewniają skuteczne oczyszczanie drewna – m.in. domów z bali lub po prostu z drewna, desek elewacyjnych, stolarki, mebli i wielu innych. W szczególności w przypadku twardszych gatunków drewna, jesteśmy w stanie oczyścić je bez uszkadzania powierzchni i wydobyć jego naturalne piękno.

Na życzenie klienta możemy tak dobrać parametry oczyszczania, aby pogłębić słoje drewna, podkreślić je i ostatecznie uzyskać efekt postarzania.

Jak czyścimy?

Bezpieczeństwo
Do usługi czyszczenia drewna używamy metody sodowania (szczegółowy opis tutaj). Jest ona bardzo delikatna i nie powoduje uszkodzenia powierzchni, a przy tym pozwala na jej oczyszczenie z brudu i wszelkich starych powłok. To najbardziej efektywna metoda stosowana przy renowacji powierzchni drewnianych.

Efekt
Po sodowaniu drewno odzyskuje jasny, naturalny kolor. Jednocześnie, jest odtłuszczone i bardzo dobrze wchłania impregnaty oraz inne produkty, co pozwala zabezpieczyć je na wiele lat. Co ważne, stosowana w procesie sodowania soda oczyszczona jest naturalna dla środowiska oraz bezpieczna dla ludzi i zwierząt.
Technologia
Przy oczyszczaniu używamy oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, dzięki czemu sodowanie jest najszybsze i najskuteczniejsze. Jednocześnie, możemy dojechać w każde wskazane przez Państwa miejsce. Wygodnie i szybko!

Zastosowanie

Budownictwo

Bezinwazyjność dla czyszczonej powierzchni. Usuwamy wszelkie zabrudzenia i wydobywamy naturalne piękno cegły, kamienia, drewna czy stali

Motoryzacja

W trakcie czyszczenia powierzchnia nie nagrzewa się i zachowuje oryginalny kształt oraz wymiary. Nie pojawiają się uszkodzenia czy wżery

Przemysł

Oczyszczamy tak delikatne powierzchnie jak szkło czy blacha ocynkowana. Sodowanie i piaskowanie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu

Yachting

Usuwamy stare, zniszczone warstwy, nie uszkadzając przy tym pierwotnego materiału, bez względu na to czy jest to lamintat, drewno czy stal