Czyszczenie kamienia

Usuwamy glony, porosty, farby czy zabrudzenia odzyskując wygląd kamienia z pierwszego dnia.
Strona główna » Czyszczenie » Czyszczenie kamienia

Co możemy zrobić?

Wśród naszych specjalności znajduje się oczyszczanie kamienia. Ten naturalny materiał jest bardzo szeroko stosowany w budownictwie, nie tylko w celach dekoracyjnych. Różne jego rodzaje czy sposoby wykończenia sprawiają, że kamienne powierzchnie można znaleźć praktycznie wszędzie, od elewacji, podłóg i ścian w budynkach po ogrodzenia, tarasy czy alejki. Mnogość zastosowań dla kamienia oznacza jednak, że może on zostać zabrudzony na prawie każdy istniejący sposób – zarówno naturalny w skutek działania warunków atmosferycznych i czasu, jak i przez człowieka.

Nasza firma oferuje Państwu usługi czyszczenia większości rodzajów kamiennych powierzchni. Usuwamy wszystkie rodzaje zabrudzeń, zarówno naturalne (np. glony, mchy, porosty, itp.), jak i sztuczne (np. farby, oleje silnikowe, sadza, itp.). W razie potrzeby możemy dobrać metodę, która jest całkowicie bezpieczna dla powierzchni i nie spowoduje żadnych uszkodzeń.

Jak czyścimy?

W zależności od przede wszystkim rodzaju kamienia, ale również zabrudzeń i wykończenia powierzchni, czyszczenie przeprowadzamy metodą sodowania lub piaskowania.

Sodowanie
Pierwsza z metod wskazana jest do stosowania przy oczyszczaniu przede wszystkim powierzchni polerowanych, np. kamienia elewacyjnego, gresu. Dzięki użyciu sody jako czyściwa, możemy usunąć wszelkie farby (np. graffiti) i zabrudzenia bez uszkadzania powierzchni. Kamień będzie wyglądał tak, jak pierwszego dnia.

Piaskowanie
Metoda piaskowania wskazana jest natomiast przede wszystkim w przypadku naturalnego kamienia. Świetnie sprawdza się przy oczyszczaniu schodów, bruku, podjazdu czy muru wokół posesji.
Technologia
Metodę czyszczenia kamienia dobieramy indywidualnie do każdego zlecenia, zawsze mając na uwadze przede wszystkim Państwa oczekiwania i zadowolenie.

Przy oczyszczaniu używamy oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, dzięki czemu zarówno sodowanie, jak i piaskowanie, są najwydajniejsze i najefektywniejsze. Jednocześnie, możemy dojechać w każde wskazane przez Państwa miejsce. Wygodnie i szybko!

Zastosowanie

Budownictwo

Bezinwazyjność dla czyszczonej powierzchni. Usuwamy wszelkie zabrudzenia i wydobywamy naturalne piękno cegły, kamienia, drewna czy stali

Motoryzacja

W trakcie czyszczenia powierzchnia nie nagrzewa się i zachowuje oryginalny kształt oraz wymiary. Nie pojawiają się uszkodzenia czy wżery

Przemysł

Oczyszczamy tak delikatne powierzchnie jak szkło czy blacha ocynkowana. Sodowanie i piaskowanie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu

Yachting

Usuwamy stare, zniszczone warstwy, nie uszkadzając przy tym pierwotnego materiału, bez względu na to czy jest to lamintat, drewno czy stal