Piaskowanie

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.
Strona główna » Technologie » Piaskowanie

Opis piaskowania

Piaskowanie jest obecnie najpowszechniejszą metodą strumieniowo-ścierną. Polega na oczyszczaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza. Najczęściej stosowane ścierniwo to właśnie piasek o odpowiednio dobranej wielkości ziarenek (frakcji), ale również stalowy śrut (tzw. śrutowanie), szkło (szkiełkowanie), szlaka miedziowa, a nawet kasza manna, kuskus czy zmielone skorupy orzechów kokosowych.

 

Efekt piaskowania jest zbliżony do szlifowania, przy czym tak oczyszczona powierzchnia jest równiejsza i pozbawiona zarysowań. Ponadto, strumień powietrza umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co jest praktycznie niemożliwe tradycyjnymi metodami. Jakość oczyszczonej powierzchni (przede wszystkim stalowych) określonej zostały normą PN-ISO 8501-1, wg której wyróżnia się następujące stopnie przygotowania: Sa1 (zgrubna obróbka), Sa2, Sa2,5 oraz Sa3 (stal wzrokowo czysta).

Co ważne, powierzchnia po piaskowaniu cechuje się dużą szorstkością, co znacznie poprawia przyczepność podkładów oraz farb. Zwiększa to szanse na odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i uzyskanie wymaganej trwałości. Samo malowanie natomiast możliwe jest od razu po zakończeniu czyszczenia, co bezpośrednio minimalizuje opóźnienia, przestoje, a tym samym koszty.

 

Profesjonalne podejście

W naszym procesie piaskowania używane są wyłącznie naturalne środki i materiały. Nie występuje tutaj obróbka cieplna, której efektem ubocznym są wydzielające się opary. Nie stosujemy również środków silnie żrących, tj. kwasów, które bywają wykorzystywane przy wytrawianiu rdzy.

Piaskowanie staliNa koniec należy wspomnieć, że, w odróżnieniu od wielu firm, nie piaskujemy „byle czym”. Stosowany przez nas piasek jest odpowiednio przesiany i dostępny w różnych frakcjach, w zależności od wielkości ziarenek. Dzięki temu możemy zawsze dobrać odpowiednie czyściwo do danej powierzchni i zabrudzeń tak, aby oczyszczanie było najefektywniejsze, a przy tym najbezpieczniejsze. Gwarantujemy, że z nami powierzchnia będzie czysta, a przy tym nie będzie wyglądać jak piłeczka golfowa!

Dzięki wykorzystaniu do piaskowania oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, oferujemy Państwu wszystkie zalety piaskowanie, a także wysoką wydajność pracy. Ponadto, jesteśmy w pełni mobilni, co oznacza, że możemy oczyścić wszelkie powierzchnie w dowolnym wskazanym przez Państwa miejscu. Wygodnie i szybko!