Sprzęt

Nasza gwarancja perfekcyjnego wykonania

SodaBlast Systems

Przy realizacji usług sodowania oraz piaskowania (w tym również szkiełkowania, itd.), wykorzystujemy wyłącznie oryginalne maszyny SodaBlast Systems. Zostały one opracowane i opatentowane w Stanach Zjednoczonych na potrzeby renowacji Statuy Wolności – prawdopodobnie najsłynniejszego amerykańskiego pomnika.

Maszyny SodaBlast Systems umożliwiają wykorzystanie w pełni możliwości technologii sodowania. Dzięki ogromnej prędkości strumienia (ponad 950 km/h), cząsteczki mają tak dużą energię, że nie ulegają odbiciu od powierzchni, a wybuchają. To właśnie te niewielkie eksplozje są odpowiedzialne za usuwanie z powierzchni wszelkich farb, lakierów, rdzy czy zabrudzeń. Bardzo duża prędkość strumienia sprawia, że powierzchnie są efektywnie oczyszczane przy znacznie mniejszym zużyciu sody oraz w krótszym czasie.

Pomimo „wybuchowego” charakteru sodowania przy użyciu maszyn SodaBlast Systems, sodowanie jest metodą całkowicie nieinwazyjną i bezpieczną dla oczyszczanej powierzchni. Dodatkowo, zastosowanie maszyn SodaBlast System umożliwia nam dobranie trybu pracy i czyściwa w zależności od pożądanego przez Państwa rezultatu i miejsca realizacji usługi.

Możliwe tryby pracy to:

  • Standardowy tryb – praca na sucho, tj. wykorzystywana jest wyłącznie soda wsypywana do zbiornika, wyrzucana następnie z dyszy z bardzo dużą prędkością w celu oczyszczenia powierzchni
  • Tryb hydrodynamiczny – przy użyciu specjalnej dyszy podawana jest woda, która zapewnia otoczkę wodną wokół strumienia powietrza i czyściwa, przez co znacznie redukuje efekt pylenia (nawet o 95%).
  • Miks wodny – polega na zasypaniu zbiornika czyściwem oraz dolaniu wody nad nim w proporcji 1:1, co praktycznie całkowicie eliminuje pylenie, a przy tym pozwala na oczyszczenie powierzchni w miejscu bez dostępu do bieżącej wody i bez konieczności zabierania osobnego zbiornika.

Maszyny SodaBlast Systems doskonale nadają się do użycia również z innymi czyściwami. Uniwersalna konstrukcja i wykorzystanie podciśnienia pozwala na zastosowanie m.in. piasku o odpowiednio dobranej średnicy ziarna (różne frakcje w zakresie 0-2 mm), granulatu szklanego czy innych substancji jako materiału ściernego. Dzięki 3-krotnie wyższej prędkości strumienia, w porównaniu do standardowej piaskarki, piaskowanie maszynami SodaBlast Systems jest bardzo szybkie, wydajne, a jakość oczyszczonej powierzchni nie ma sobie równych!

Cold Jet

Do oczyszczania powierzchni przy użyciu suchego lodu, wykorzystujemy jedynie oryginalne maszyny Cold Jet. To niekwestionowany lider w branży w zakresie urządzeń do oczyszczania tą technologią. Stosowane przez nas maszyny czyszczące łączą w sobie delikatność czyszczenia z agresywnością. Zostały zaprojektowane z myślą o najróżniejszych zastosowaniach i umożliwiają pracę w każdych warunkach.

Urządzenia posiadają kilka rewolucyjnych i opatentowanych rozwiązań, które pozwalają na ciągłą pracę bez ryzyka zamrożenia systemu dozującego. Maszyna wykonana jest solidnie i funkcjonalnie, dzięki temu okres pracy maszyny jest znacznie dłuższy niż w podobnych dostępnych na rynku.

Opatentowany system ciągłości przepływu SureFlow to kilka rozwiązań połączonych w całość, która gwarantuje stabilną pracę podczas procesu czyszczenia. System jest wolny od przerw w dostawie suchego lodu i odporny za zamarzanie. Dodatkowo zamontowane wstrząsacze pozwalają na nieprzerwaną pracę maszyn przez kilka godzin.

Dlaczego Cold Jet to najlepsza technologia oczyszczania suchym lodem?

  • Ponad 25 lat doświadczenia
  • Różnorodność zastosowań i rozwiązań
  • Mniejsze koszty utrzymania
  • Szeroka gama dysz do różnych aplikacji
  • Przeważająca skuteczność w porównaniu z innymi maszynami