Sodowanie

Najnowocześniejsza metoda strumieniowo-ścierna

Opis sodowania

Sodowanie (potocznie jako piaskowanie sodą) jest najnowocześniejszą metodą strumieniowo-ścierną, tj. metodą, która polega na wyrzucie z dużą prędkością mieszaniny powietrza i czyściwa. Tym czyściwem w przypadku sodowania jest soda oczyszczona o specjalnej granulacji. To w pełni nietoksyczna substancja, bezpieczna dla człowieka. Ponadto, jest w pełni rozpuszczalna w wodzie, a przy tym całkowicie naturalna dla środowiska.

To uniwersalna metoda, która nadaje się w każdym przypadku wymagającym oczyszczenia. Doskonale sprawdza się w różnych branżach, m.in. w przemyśle ciężkim, maszynowym, motoryzacji czy budownictwie. Umożliwia usunięcie starych farb, lakierów, olejów, rdzy i innych zabrudzeń z powierzchni szklanych, ceglanych, betonowych, metalowych (w tym aluminiowych), a także z tworzywa sztucznego czy drewna.

Profesjonalne podejście

Metoda sodowania jest idealna do oczyszczania bardzo delikatnych materiałów. Umożliwia usuwanie zabrudzeń i farb (np. graffiti) nawet ze szklanych powierzchni, nie powodując przy tym żadnych zarysowań czy uszkodzeń.

Szczegółowe zastosowanie sodowania znajdziecie Państwo w sekcji Zastosowanie

Najważniejsze zalety technologii sodowania:

  • W pełni ekologiczna i naturalna dla środowiska.
  • Wydajna i szybka w oczyszczaniu (nawet 3-krotnie szybsze od tradycyjnego piaskowania).
  • Całkowicie nieinwazyjna dla powierzchni.
  • Nie nagrzewa/nie schładza powierzchni (nie powoduje odkształcania materiału).
  • Niepalna.
  • Odtłuszcza powierzchnię.
  • Bezpieczna dla operatora i otoczenia.

Dzięki wykorzystaniu oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, możemy zaoferować wszystkie zalety tej technologii. Ponadto, jesteśmy w pełni mobilni, co oznacza, że możemy oczyścić wszelkie powierzchnie w dowolnym wskazanym przez Państwa miejscu. Wygodnie i szybko!