Piaskowanie Stargard

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.
Strona główna » Piaskowanie Stargard

Piaskowanie w Stargardzie

Czym jest piaskowanie powierzchni?

Piaskowanie to ciesząca się największym zainteresowaniem klientów metoda strumieniowo – ścierna, dzięki której można wyczyścić dowolną powierzchnię. Oczyszczanie przebiega dzięki skierowaniu na wybrane miejsce strumienia sprężonego powietrza, wraz z materiałem ściernym. W jego roli może występować piasek o odpowiedniej frakcji (wielkości ziaren), stalowy śrut, szkło, szlaka miedziowa, a nawet takie materiały jak kasza manna, kasza kuskus czy też zmielone skorupki orzechów.

Efekt, który można otrzymać dzięki piaskowaniu, przypominać może szlifowanie, z tą jednak różnicą, że piaskowana powierzchnia nie zostaje porysowana, a do tego jest równiejsza. Sprężone powietrze, w przeciwieństwie do innych metod, pozwala na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Płaszczyzna po skończonym piaskowaniu jest szorstka, co ułatwia przyczepność podkładów i farb, dzięki czemu łatwiej jest zabezpieczyć powierzchnię i nadać jej odpowiednią trwałość. Po skończonym czyszczeniu nie trzeba czekać z malowaniem – można wykonywać je od razu po wykonaniu prac.

Jakość oczyszczanej powierzchni została określona normą PN-ISO 8501-1. Wyróżnia ona stopnie przygotowania: Sa1 (zgrubna obróbka), Sa2, Sa2,5 oraz Sa3 (stal wzrokowo czysta).

Piaskowanie stali w Stargardzie

Nasza firma zajmuje się piaskowaniem stali i innych powierzchni w Stargardzie i okolicach. Używamy wyłącznie naturalnych środków, do których nie jest wymagane zastosowanie obróbki cieplnej, mogącej wydzielać opary. Nie stosujemy kwasów ani innych substancji silnie żrących, które często wykorzystuje się do wytrawiania rdzy. Nasze metody są skuteczne same w sobie.

Piasek używany przez nas do czyszczenia jest odpowiednio przesiany, dzięki czemu do dyspozycji mamy różne jego frakcje, zależne od wielkości ziarenek. To pozwala na dobór najlepszego czyściwa do powierzchni i zastanych zabrudzeń. W ten sposób możemy nie tylko dokładnie oczyścić, ale i zapewnić pełne bezpieczeństwo czyszczonej powierzchni.

Do piaskowania używamy oryginalnych, renomowanych maszyn SodaBlast Systems. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie, dzięki czemu działają sprawnie i w pełni profesjonalnie. Jesteśmy również w pełni mobilni, dlatego oferujemy swoje usługi nie tylko w Stargardzie i okolicach – możemy dotrzeć w każde wskazane przez klienta miejsce. Znajdziemy najdogodniejszy dla Państwa termin. Gwarantujemy czystość i pełne bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni, a dodatkowo wygodę i szybkie wykonanie usługi.