Sodowanie felg aluminiowych Szczecin

Sodowanie felg w Szczecinie i okolicach

Strona główna » Sodowanie felg aluminiowych Szczecin

Sodowanie felg aluminiowych Szczecin

Specjalizujemy się w czyszczeniu powierzchni metodami strumieniowo – ściernymi, które stosujemy między innymi do renowacji aluminium. Jest to bardzo popularne tworzywo, które jest bardzo lekkie i łatwe w obróbce. Wykorzystując sodę oczyszczoną jesteśmy w stanie usunąć każdy rodzaj zabrudzeń, farby, oleje i inne substancje. Jednocześnie podczas całego procesu nie ma ryzyka, że powierzchnia zostanie uszkodzona lub porysowana. Możemy zostawić płaszczyznę całkiem gładką lub stworzyć na niej tak zwany mostek sczepny.

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem felg na terenie Szczecina i okolic. Dogłębne oczyszczenie powierzchni jest niezbędne do tego, aby porządnie i trwale móc odnowić felgi w samochodzie.

Czyszczenie felg Szczecin 

Sodowanie jako metoda czyszczenia ma wszechstronne zastosowanie, również w przypadku bardzo delikatnych materiałów. Używana nawet na szklanych powierzchniach nie powoduje żadnych zarysowań ani innych uszkodzeń. Soda jest w pełni bezpieczna dla środowiska, niepalna, nie powoduje odkształcania tworzywa oraz odtłuszcza czyszczoną powierzchnię. 

Powierzchnia aluminium jest bardzo podatna na powstawanie mechanicznych defektów, a także na deformacje pod wpływem wahań temperatur. Felgi wykonane z tego aluminium są więc wyjątkowo narażone na różnego rodzaju warunki zewnętrzne i wgniecenia, przez co muszą być pokrywane specjalną warstwą lakieru. Powłoka ta zwiększa ich odporność i pozwala na dłuższe zachowanie dobrego wyglądu, jednak po czasie ściera się i może doprowadzać do powstawania nieestetycznych zmian. W związku z tym konieczne jest regularna ich renowacja, którą należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia powierzchni w celu pozbycia się starej warstwy farby i korozji. Najlepszą metodą w takim wypadku jest sodowanie, które dokładnie wyczyści i odtłuści felgi, dodatkowo przygotowując płaszczyznę do położenia kolejnej warstwy lakieru. 

Sodowanie felg aluminiowych w Szczecinie

Jak przebiega proces renowacji felg? Musi być poprzedzona dogłębnym oczyszczaniem ich powierzchni, które nie spowoduje jednocześnie żadnych uszkodzeń. Uzyskanie idealnej czystości i zachowanie gładkości płaszczyzny wymaga odpowiednio dobranego ścierniwa, jakim między innymi jest soda oczyszczona. Ta metoda nie potrzebuje obróbki cieplnej, dzięki czemu nie ma ryzyka powstawania zniekształceń na aluminium. 

Czyszczenie felg metodami strumieniowo – ściernymi jest w pełni bezpieczne i gwarantuje brak zarysowań na wyczyszczonej powierzchni. Soda zmieszana z powietrzem wyrzucana jest pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie zlikwidować nawet najgorsze zanieczyszczenia, jak smary, oleje czy farby. Co więcej, sprężone powietrze może dotrzeć w nawet najgłębsze zakamarki, gdzie ręczne czyszczenie byłoby niemożliwe do wykonania. Czyszcząc felgi aluminiowe nie musimy używać żadnych środków żrących, dzięki czemu można mieć pewność, że na powierzchni nie powstaną odbarwienia.

W naszej pracy najważniejszy jest klient i jego zadowolenie. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby dopasować termin wykonania usługi pod jego potrzeby. Ponadto jesteśmy w pełni mobilni, co oznacza, że możemy oczyścić wszelkie powierzchnie w dowolnie wskazanym miejscu. Działamy szybko i sprawnie, a do tego bardzo dokładnie. Podczas wykonywania zlecenia używamy oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, które gwarantują największą efektywność. Nasze czyszczenie jest nie tylko najefektywniejsze, ale i najbezpieczniejsze dla czyszczonych materiałów. Jest to ogromną zasługą naszych operatorów, którzy posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie.

 

Inne nasze usługi

Czyszczenie karoserii samochodu

Profesjonalna usługa czyszczenia karoserii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.
Zobacz więcej

Piaskowanie felg i części samochodowych

Dzięki korzystaniu z oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, mamy możliwość oczyszczenia praktycznie wszystkich części samochodowych.
Zobacz więcej

Piaskowanie podwozia

Mamy możliwość oczyszczenia podwozia dowolnego pojazdu przy użyciu piasku dzięki korzystaniu z profesjonalnych maszyn.
Zobacz więcej

Piaskowanie przyczep

Odpowiednio dobrana frakcja czyściwa wraz z regulowanym ciśnieniem pozwala nam usunąć wszelkie zabrudzenia i rdzę.
Zobacz więcej

Piaskowanie cystern

Usuwamy wszelkie stare i zniszczone farby, zabrudzenia a przede wszystkim rdzę.
Zobacz więcej