Piaskowanie podwozia

Profesjonalna usługa czyszczenia karoserii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa
Strona główna » Zastosowanie » Piaskowanie podwozia

Na czym polega piaskowanie podwozia?

Podwozie pojazdu jest najbardziej narażone na warunki zewnętrzne panujące na drodze. Fabryczna warstwa ochronna bardzo często zostaje uszkodzona przez znajdujące się na drodze kamienie lub inne przedmioty. Szczególnie ważne jest to w okresie zimy, gdy jezdnia posypywana jest solą drogową. Tworzący ją chlorek sodu jest związkiem chemicznym, który przyśpiesza proces korozji stali, co może doprowadzić do osłabienia struktury i wytrzymałości podwozia.

Dzięki korzystaniu z oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, mamy możliwość oczyszczenia podwozia dowolnego pojazdu przy użyciu piasku. Odpowiednia gradacja czyściwa oraz regulowane ciśnienie powietrza pozwala nam usunąć wszelkie stare warstwy ochronne, a przede wszystkim rdzę. W przypadku większych uszkodzeń podwozie jest od razu gotowe do prac naprawczych – np. wycięcia i wspawania nowego fragmentu, zaś w przypadku mniejszych lub ich braku – natychmiastowej konserwacji i malowania.

W przypadku podwozia, które zostało fabrycznie ocynkowane, właściwym rozwiązaniem jest oczyszczenie powierzchni metodą sodowania. Nie powoduje ona uszkodzenia powierzchni, dzięki czemu zachowana zostaje ochrona przed warunkami zewnętrznymi i jednocześnie jest od razu gotowa do dalszych prac.

Piaskowanie podwozia – cena

Cennik każdej usługi jest ustalany indywidualnie w zależności od wielkości powierzchni, jej rodzaju, warunków oraz oczekiwanego rezultatu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o skorzystanie z formularza, o przesłanie maila podając w tytule „piaskowanie podwozia cena” lub o kontakt telefoniczny!

Inne nasze usługi

Czyszczenie karoserii samochodu

Profesjonalna usługa czyszczenia karoserii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.
Zobacz więcej

Sodowanie zabytkowych pojazdów

Zalety sodowania są szczególnie istotne przy renowacji starych, zabytkowych pojazdów.
Zobacz więcej

Piaskowanie felg i części samochodowych

Dzięki korzystaniu z oryginalnych maszyn SodaBlast Systems, mamy możliwość oczyszczenia praktycznie wszystkich części samochodowych.
Zobacz więcej

Piaskowanie przyczep

Odpowiednio dobrana frakcja czyściwa wraz z regulowanym ciśnieniem pozwala nam usunąć wszelkie zabrudzenia i rdzę.
Zobacz więcej

Piaskowanie cystern

Usuwamy wszelkie stare i zniszczone farby, zabrudzenia a przede wszystkim rdzę.
Zobacz więcej