Renowacja domów z drewna

Sodowanie to najbardziej efektywna metoda oczyszczania powierzchni drewnianych, będąca zarazem w 100% przyjazna dla środowiska.
Strona główna » Zastosowanie » Renowacja domów z drewna

Na czym polega sodowanie domów z drewna?

Domy z drewna są bardzo wdzięcznymi i uniwersalnymi obiektami. Niezależnie od tego, czy zbudowany w tym stylu budynek to domek letniskowy, dom całoroczny, karczma czy zajazd, cechuje się zawsze wyjątkowym charakterem.

Niestety, w miarę upływu lat drewno starzeje się. Pokrywające je farby oraz inne powłoki, wystawione na warunki atmosferyczne, niszczeją i przestają pełnić swoją pierwotną funkcję. Drewno zaczyna ciemnieć, pokrywa się plamami lub szarzeje od słońca, farby odpadają, a dom traci walory estetyczne.

Oferowana przez nas metoda sodowania domu z drewna to najbardziej efektywny sposób oczyszczenia stosowana przy renowacji powierzchni drewnianych. Jest bardzo bezpieczna i nie powoduje uszkodzenia powierzchni, a przy tym pozwala na jej usunięcie brudu, mchu, grzybów, zacieków i wszelkich starych powłok. Z pomocą naszych usług odzyskają Państwo piękny i dziewiczy wygląd drewna swojego domu, które po oczyszczeniu stanie się gładkie i gotowe do dalszej konserwacji. Taki efekt nie byłby możliwy przy zastosowaniu grubszej frakcji piasku.

Po sodowaniu domu z drewna odzyskuje on jasny, naturalny kolor. Jednocześnie, jest odtłuszczone i bardzo dobrze wchłania impregnaty oraz inne produkty, co pozwala zabezpieczyć drewno na wiele lat. Co ważne, stosowana w procesie sodowania soda oczyszczona jest naturalna dla środowiska i bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Każdorazowo oferujemy naszym klientom przeprowadzenie próby przed realizacją zamówienia, w celu rozwiania jakichkolwiek wątpliwości czy obaw.

Impregnacja (opcjonalnie)

Na Państwa życzenie możemy również zabezpieczyć drewno preparatami impregnującymi. Wykorzystujemy w tym celu wyłącznie oryginalne produkty renomowanej firmy, które podkreślą rysunek i zapewnią ochronę drewna na wiele lat.

Sodowanie domu z drewna – cena

Cennik usługi sodowania domu z bali ustalamy ze względu na wielkość powierzchni, rodzaj, warunków oraz oczekiwanego rezultatu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Wystarczy wysłać nam maila podając w tytule „sodowanie domu z drewna cena” lub po prostu zadzwonić!

Inne nasze usługi

Piaskowanie cegły

Metoda pozwala na usunięcie z ceglanych powierzchni wszelkich naturalnych zabrudzeń.
Zobacz więcej

Czyszczenie elewacji

Dzięki wykorzystaniu oryginalnych maszyn SodaBlast Systems oczyszczamy elewację w najbardziej efektywny sposób.
Zobacz więcej

Sodowanie drewna

Po oczyszczaniu drewna z użyciem oryginalnych maszyn SodaBlast System odzyskuje ono jasny, naturalny kolor.
Zobacz więcej

Czyszczenie bruku

Usuniemy wszystko, co zameldowało się na nim przez ostatnie lata. Dzięki naszej pomocy znów będzie wyglądać imponująco.
Zobacz więcej

Czyszczenie podjazdu

Czyszczenie podjazdu metodą sodowania bądź piaskowania przywróci urok każdej powierzchni przed Państwa domem.
Zobacz więcej

Usuwanie graffiti

Usuwamy graffiti niezależnie od tego, czy to cegła, klinkier, beton czy szkło, nie uszkadzając przy tym powierzchni.
Zobacz więcej