Piaskowanie karoserii Szczecin

Najpopularniejsza metoda dla różnych powierzchni.
Strona główna » Piaskowanie karoserii Szczecin

Opis piaskowania

Piaskowanie to bardzo popularna metoda, którą wykorzystuje się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Przy pomocy sprężonego powietrza i ziarenek piasku możliwe jest otrzymanie perfekcyjnie gładkiej powierzchni, bez zarysowań. Metoda ta, dzięki sprężonemu powietrzu, jest w stanie dotrzeć w nawet najgłębsze zakamarki. Otrzymany efekt można porównać do rezultatu uzyskanego po szlifowaniu. Jakość oczyszczonej powierzchni (przede wszystkim stalowych) określonej zostały normą PN-ISO 8501-1, wg której wyróżnia się następujące stopnie przygotowania: Sa1 (zgrubna obróbka), Sa2, Sa2,5 oraz Sa3 (stal wzrokowo czysta). 

Piaskowanie karoserii Szczecin 

Karoseria samochodowa przez cały czas narażona jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych. Błoto, grad i deszcz pomimo specjalnej warstwy lakieru mogą uszkadzać delikatną powierzchnię auta. Co jakiś czas warto więc rozważyć ponowne malowanie, jednak aby było udane, konieczne jest oczyszczenie powierzchni. Żeby wszystko przebiegło tak, jak należy, karoseria musi być porządnie wyczyszczona i odtłuszczona. Pomaga w tym piaskowanie – nie tylko usuwa stare elementy lakieru, ale i usuwa korozję, przygotowując powierzchnię do kolejnych etapów malowania. Dzięki piaskowaniu, nowa warstwa lakieru lepiej będzie przylegać do płaszczyzny, dzięki czemu zachowa ona świetny wygląd przez jeszcze dłuższy czas.

Do poprawnego piaskowania konieczne jest użycie odpowiedniej jakości piasku, o odpowiedniej frakcji. W naszej firmie dysponujemy różnego rodzaju ścierniwem, które umożliwiają przeprowadzanie oczyszczania różnego rodzaju tworzyw. Zawsze możemy dobrać najodpowiedniejszą wielkość ziarenek piasku do zaistniałych potrzeb. Karoseria poddana piaskowaniu odzyskuje swój pierwotny wygląd, staje się w pełni oczyszczona, gładka i gotowa na położenie na niej nowego lakieru.

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia karoserii 

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym oczyszczaniem różnego rodzaju powierzchni, między innymi dzięki metodzie piaskowania, sodowania i szkiełkowania. Swoje usługi świadczymy na terenie Szczecina i okolic, a także na obszarze całego kraju. Dzięki w pełni bezpiecznemu piaskowaniu możemy dokładnie oczyścić tak delikatną powierzchnię, jaką jest karoseria samochodu, nie pozostawiając po tym żadnych zarysowań. Używamy w pełni naturalnych środków, które są bezpieczne zarówno dla operatora, jak i dla otoczenia. Każda procedura wykonywana jest przez doświadczonego, wykwalifikowanego operatora, który dokłada wszelkich starań, aby efekt był satysfakcjonujący dla klienta.