Usuwanie żelkotu

Skutecznie usuwamy żelkot przy pomocy sodowania bądź piaskowania.
Strona główna » Zastosowanie » Usuwanie żelkotu

Usuwanie żelkotu – o co chodzi?

Żelkot jest to zewnętrzna warstwa laminatu, nadająca mu estetyczny wygląd, kolor, trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych (woda, promieniowanie UV). Wykorzystywany jest m.in. w budowie łodzi oraz jachtów, ale również szeroko w innych branżach.

Stary, zniszczony, popękany żelkot nierzadko okazuje się niemożliwy do naprawienia. Jedynym rozwiązaniem jest jego usunięcie do laminatu i przygotowanie powierzchni do nałożenia nowej warstwy, czy to żelkotu czy podkładów epoksydowych. Rzecz jasna, można to wykonać ręcznie przy użyciu szlifierek, jednak wiąże się to z wieloma godzinami, a nawet dniami pracy.

Możemy również zrobić to za Państwa metodami sodowania bądź piaskowania. Stosowane przez nas maszyny SodaBlast Systems zapewniają najwyższą wydajność i efektywność oczyszczania, co w połączeniu z odpowiednio dobranym czyściwem oraz rodzajem dyszy pozwala nam na usunięcie żelkotu do samego laminatu i przygotowanie go do dalszych prac. Co ważne, jesteśmy w pełni mobilni i możemy to zrobić w dowolnym wskazanym przez Państwa miejscu!

Usuwanie żelkotu – cena

Cennik każdej usługi jest ustalany indywidualnie w zależności od wielkości powierzchni, jej rodzaju, warunków oraz oczekiwanego rezultatu. Aby dowiedzieć się więcej, poproś o bezpłatną wycenę korzystając z formularza, wyślij nam maila podając w tytule „usuwanie żelkotu cena” lub po prostu zadzwoń!

Inne nasze usługi

Usuwanie farby antyporostowej

Możemy oczyścić każdy kadłub, niezależnie od tego, czy to jacht żaglowy czy motorowy, wykonany ze laminatu, drewna czy stali.
Zobacz więcej